• Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
Burak CANSEL

Sosyal medya şarlatanları

14.11.2014 10:10:36

 Burak Cansel’in gözüyle..!

 

Sosyal medya şarlatanları

 

Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle, hayatımızın sosyal tarafının da değiştiğini söyleyebiliriz.

Sosyal medya gün geçtikçe etkisini hayatımızda, belirgin bir şekilde göstermekte, ancak sosyal medyanın yararları kadar zararlarını da görmekte, duymakta ve yaşamaktayız.

Hayatımızın önemli bir kısmını oluşturan sosyal medya artık her yerde, toplumdaki her birey artık bir muhabir ve gazeteci olmuş durumda.

Medyada yer alan haberlerin bir bölümü artık medya çalışanları tarafından değil, vatandaşlar tarafından medya kuruluşlarına gönderilmekte. Bunun en büyük sebebi elbette cep telefonları, yayın olarak kullanılan cep telefonları, resim ve video çekiyor, rahatlıkla her yerde internete bağlanıyor, durum böyle olunca her vatandaş bir muhabir oluyor. İnsanlar gündelik hayatlarında karşılaştıkları olayları resimleyip, görüntülüyor, bu görüntülenen olaylar ise birçok defa haber konusu oluyor.

Peki sosyal medya fareleri..!

Sosyal medya yayınlaştıkça, hayatımızı olumsuz etkiliyor, çünkü medya fareleri ve şarlatanları var.

İnsanların sosyal medyasız yaşayamaz bir duruma gelmesiyle yararları kadar zararlarını da yaşamlarında görmekte. Özel hayatların, sırların, gizli bilgi ve belgelerin havada uçuştuğu şu sıralar artık her birey sosyal medyada kendince güvenlik tedbiri almak zorunda.

Son yıllarda sıkça rastladığımız özel hayattan kesintileri, internete görmekteyiz, kişilerin aile ilişkileri yada gayrimeşru ilişkileri sosyal medyada da sergilenmekte.

Bunu yapanların birçoğu halen ortalıklarda, bunlarla ilgili bir yasal yaptırım henüz, hayata geçmiş değil, çünkü insanlar bunlarla ilgili gerekli şikâyetleri yapmamakta.

Son yaşadığımız yerel seçimler ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, sosyal medyadaki bazı sahte hesaplar insanlara ve siyasetçilere demediklerini bırakmadılar, hele gazetecilere yapılan hakaret ve küfürlerin hadi hesabı yok.

Sosyal medya şarlatanları ne yaptıysa yanlarına kar kaldığı için, her zaman böyle gidecek sanıyorlar, ancak buradan altını çizerek söylüyorum savcılıklara suç duyurusunda bulunup haklarınızı arayınız ve bu fareler cezalarını çeksinler, siz şikayet ettiğiniz an bulunmamaları imkansız. Sahte isimlerle ve rumuzlarla hesap açıp istediklerini yaptıktan sonra kullanmadıkları hesaplar olsa dahi bunlara ulaşmak kolay, unutmayınız ki namuslularda, namussuzlar kadar cesur olmalıdır…

Birkaç ay önce geçirdiğimiz yerel seçimlerde sahte hesaplarla, insanoğlu onuruna sığmayan hakaretlerle birçok kimseye sosyal medya üzerinden, insanlara, siyasetçilere, hükümete, devlete ve seçilmiş, atanmışlara demediklerini bırakmadılar.

Son olarak…

Son geçirdiğimiz yerel seçimlerde kendimce bir kampanya başlatarak bu memlekete bakan istiyoruz sloganıyla il olduğundan bu yana bakan çıkarmayan Adıyaman’ın bakan çıkarmasını dile getirdim, bununda Ahmet Aydın olması gerektiğini dile getirdim, nitekim bakanlığa en yakın olan isim ve en çok hak eden kimsedir.

Yerel seçimler Adıyaman’ın bakan istiyor talebi için bir süreçti, bunu iyi değerlendirmek ve Adıyaman’ın bakan çıkarması an meselesiydi, çünkü Adıyaman’a gelen her siyasetçiye bunu dile getirsek ve yüksek sesle bunu istesek olmaması için bir neden yok, bunu yapmasak dahi bakan çıkaracağımıza eminim, ancak biraz daha geç olacaktır istemediğimiz sürece.

Bu isteğimi dile getirdiğim için uğramadığım saldırı ve hakaret kalmadı, ancak hepsi sosyal medya fareleri ve şarlatanlarıydı, namuslu ve şerefli kendini ve kimliğini açıkça belirten bir kimse yoktu, ancak sayıları oldukça fazlaydı ve bu kimseler halen farklı hesaplar oluşturarak

ortalıktalar. Bundan böyle dile getirdiğim gibi bende yasal haklarımı kullanarak bunlar için bundan böyle suç duyurusunda bulunacağım, herkesin yaptığı haksızlıklar yanına kar kalmasın diye.

Namuslularında, namussuzlar kadar cesur olması ümidiyle..!

Bu Yazıyı Paylaşın:  Facebook Twitter Oyyla Blogger Google Tumblr
Yazarın Diğer Yazıları
14.11.2014 10:10:36
Okuyucu Yorumları
Okur Yorumları
Hava Durumu